21
říj
2020

 

Vrtáky HPX na nejproduktivnější vrtání ocelí

Nová řada vrtáků HPX: Vysoce výkonné řešení pro velkosériové obrábění oceli.

» Přímá řezná hrana snižuje tvorbu nárůstků a vylamování řezné hrany a fazetky.

» Patentovaná špička HPX zajišťuje vynikající samostředící vlastnosti, snižuje přítlak a zaručuje přesné utváření středové třísky.

» 2 vodící fazetky zajišťují stabilitu a snižují tření.

» Použití při 3x vyšších řezných podmínkách, zkrácení časů obrábění a uvolnění výrobních kapacit.

» Výjimečně vyleštěné drážky snižují tření, zlepšují odvod třísek a prodlužují životnost nástroje.

 

 

Nižší řezné síly, vyšší spolehlivost

» Vrták HPX při vrtání v ocelích stabilně poskytuje vyšší životnost než konkurenční nástroje, dokonce i v případech, kdy posuvy a řezné rychlosti významně vzrostou.

» Speciální konstrukce příčného ostří vrtáku HPX zlepšuje tvorbu třísek a vytváří menší třísky. Geometrie špičky vrtáku HPX pro specifické materiály významně snižuje řezné síly, což přináší významné výhody u strojů s nižším výkonem vřetena, při nestabilních řezných podmínkách nebo nestabilním upnutí obrobku.

» Průběžný průřez jádra činí vrták HPX odolnějším proti zlomení a drážky leštěné do vysokého lesku zajišťují vynikající odvod třísek.

 

» Úhel špičky 140˚ – pro ideální podmínky obrábění.  Vynikající pro pilotní předvrtání hlubokých otvorů.

» 2 fazetky pro stabilitu a nižší tření.

» Přímá řezná hrana – nižší tvorba nárůstků a vylamování řezné hrany a vodící fazetky.

 

 

» Standardní ukončení pro mikromazání MQL.

» Vrtání do hloubky až 8xD.

» Rohové sražení – ochrana proti tvorbě nárůstku, snižuje vylamování řezné hrany a prodlužuje životnost nástroje.

 

 

 

Katalog vrtáků Kennametal HPR a HPX ke stažení 

 

Zásadní rozdíly

Díky čemu je vrták HPX při vrtání ocelí oproti jiným tak výjimečný? Rozdíl je v konstrukci. Oceli se v široké řadě aplikací v automobilovém nebo spotřebním průmyslu a v řadě dalších průmyslových aplikací používají často v takových objemech výroby, kde maximální životnost nástroje a jeho výkonnost představují kritické parametry. Navíc ocel je v průběhu vrtacích operací zdrojem vysokého stupně mechanického zatížení, což má za následek vznik sil, které vedou k rychlému opotřebení nástrojů a vylamování zranitelnějších rohů nástroje. Společnost Kennametal eliminovala tuto příčinu selhání použitím malého rohového sražení a napřímením řezné hrany vrtáku HPX. To vede ke zkrácení drážek a spolu se zaoblenou fazetkou slouží ke stabilizaci vrtáku a snížení tření.

Dalším běžným problémem při vrtání legovaných ocelí je nárůstek na řezné hraně. Jeho tvorbu sice přímý břit vrtáku HPX pomáhá eliminovat, ale skutečnou odpovědí je optimalizovaná úprava řezné hrany vrtáku. Jeho jemné honování dále snižuje tření, vedoucí k tvorbě nárůstku, stejně tak jako vysoce leštěné drážky nástroje. Díky spojení karbidového materiálu KCP15B určeného speciálně pro obrábění oceli a patentovaného vícevrstvého povlaku AlTiN nastavuje vrták HPX nový standard pro životnost nástroje při velkosériovém vrtání materiálů skupiny ISO-P.

Nižší řezné síly, vyšší spolehlivost

Speciální konstrukce příčného ostří vrtáku HPX zlepšuje tvorbu třísek a vytváří menší třísky. Geometrie špičky vrtáku HPX pro specifické materiály významně snižuje řezné síly, což přináší významné výhody u strojů s nižším výkonem vřetena, při nestabilních řezných podmínkách nebo nestabilním upnutí obrobku.

Průběžný průřez jádra činí vrták HPX odolnějším proti zlomení a drážky leštěné do vysokého lesku zajišťují vynikající odvod třísek.
Poslední vlastnost je obzvlášť důležitá pro výrobce automobilů a další výrobce, kteří si přejí vypnout svá vysokotlaká čerpadla chladiva ve prospěch suchého obrábění nebo MQL systémů. Pro takové obrobny je účinný odvod třísek spolu s nízkým třením při řezu při nezbytností a v obou požadavcích vrták HPX boduje. Vrták je navíc vybaven těsným MQL rozhraním, které splňuje požadavky norem DIN 6535 a 69090-03, a které již tedy není nutné speciálně objednávat nebo provádět vlastní modifikace.

 

 

Klíčová slova:

ZASÍLÁNÍ NOVINEK

Vaše osobní údaje budou spravovány v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.