Sortiment


Stacionární nástroje

 

01 ISO břitové destičky

Moderní PVD povlaky využívající technologii Beyond jsou vhodné použití za vysokých teplot spojených s obráběním žáruvzdorných materiálů. Všeobecné strojírenství, letecký a energetický průmysl, stavební technika využívá výhod, které přináší vyšší životnost nástrojů (o 30–40%), Uvědomte si výhody a využijte výkonnost nových PVD povlaků v kombinaci s širokou nabídkou produktů pro zapichování, upichování a soustružení celé řady materiálů a při různých aplikacích a dosáhněte vyšší životnosti nástroje, lepšího utváření třísek a nižšího opotřebení řezné hrany.

02 Břitové destičky PCBN/PCD

Supertvrdé materiály • PCBN a PCD. Odolnost proti otěru a pevnost jsou dvě hlavní vlastnosti při hodnocení účinnosti materiálů řezných nástrojů. Odolnost proti otěru je primárně závislá na tvrdosti a v tomto směru vykazuje diamant (PCD) a kubický nitrid bóru (CBN) vyšší hodnoty než kterýkoli jiný známý materiál.

03 Vnější/vnitřní nástrojové držáky

04 Zapichování a upichování

Z kompletního portfolia nástrojů na zapichování a upichování může být Výběr vhodných nástrojů a časově náročný. S myšlenkou jednoduchosti jsme vyvinuli nové nástroje, které zajistí všem operátorům strojů SNADNÝ pracovní den. Bez obětování výkonu nebo aplikace Kennametal představuje Beyond™ Evolution™.

05 Závitování

06 Nástroje pro specifické aplikace

Rotační nástroje

 

07 Karbidové vrtáky

GOdrill™ • První miniaturní vrták od Kennametalu Zcela nové vrtáky GOdrill jsou určeny pro různé materiály a aplikace jako jsou vstřikovací systémy, nebo medicínské komponenty a pokrývají všechny operace v rozsahu průměrů 1–12,7 mm (.0394–.5"). Díky své unikátní konstrukci přináší GOdrill výhody modulárních vrtáků do oblasti malých průměrů: nejlepší sorty, povlak s indikací opotřebení a nové patentované geometrie umožňují plné využití životnosti vrtáků.

Vrtáky HP Beyond™ pro oceli a nerezové oceli Karbidové vrtáky řady HP Beyond jsou speciálně učené pro nerezové oceli, ale dosahují vysoké výkonnosti a dlouhé životnosti i při vrtání běžných ocelí, titanu a litin. Díky kombinací nejlepších technologií Kennametal jako je geometrie špičky HP a drážky a povrchové úpravy po povlakování je B2_HP Beyond nejvíce produktivním nástrojem.

08 Modulární vrtáky

Modulární vrtací systém KSEM PLUS™ Koncepce vrtáků KSEM PLUS je jednoduchá, ale účinná. Kombinuje výhody modulárních vrtáků KSEM™ (vysoké posuvy a hodnoty poměru [L/D] ) s výhodami vrtáků s výměnnými břitovými destičkami (vysoké řezné rychlosti a nízké provozní náklady).

Drill Fix™ DFS™ Drill Fix DFS je nový typ vrtáku s VBD spojující výhody použití ekonomických čtvercových destiček ve vnějším lůžku s trojúhelníkovými destičkami zajišťujícími vynikající soustřednost otvoru. Vrtáky DFS s výměnnými břitovými destičkami přinášejí vyšší úběry materiálu v kombinaci lepší jakostí povrchu a přímostí otvoru.

09 Kombinované nástroje

Kombinované vrtací nástroje je možné speciálně upravovat za použití standardních komponentů a spojit navrtání, vrtání a zahlubování do jedné operace a zvýšit tak produktivitu zkrácením času cyklu a počtu výměn nástrojů.

10 Vrtáky s výměnnými břitovými destičkami

Drill Fix DFS je nový typ vrtáku s VBD spojující výhody použití ekonomických čtvercových destiček ve vnějším lůžku s trojúhelníkovými destičkami zajišťujícími vynikající soustřednost otvoru. Vrtáky DFS s výměnnými břitovými destičkami přinášejí vyšší úběry materiálu v kombinaci lepší jakostí povrchu a přímostí otvoru.

11 Přesné dokončování otvorů

Pouze Kennametal vám může nabídnout speciální řešení, která nejlépe vyhoví vašim aplikacím. Kennametal je jediným dodavatelem ve strojírenství, který vlastní celý proces výroby nástrojů od surovin, lisování břitových destiček, konstrukce těles nástrojů, pájení, spékání, broušení, povlakování, a tak dále až po ostření. Kennametal je jediným dodavatelem ve strojírenství, od kterého je možné získat všechny typy nástrojů pro dokončování otvorů od výstružníků a přesných vyvrtávacích tyčí až po poháněné nástroje přímo od jednoho dodavatele. Proto vám může Kennametal nabídnout nejlepší řešení pro vaší obráběcí aplikaci s možností výběru nástroje bez omezení z hlediska portfólia nebo nabídky.

12 Závitníky

Karbidové závitníky s neporovnatelně vysokou produktivitou a vynikající výkonností při obrábění široké řady materiálů. Využijte lépe každý nástroj a získejte vynikající jakost závit, která předčí konkurenci. Vysoce výkonné karbidové závitníky Kennametal jsou k dispozici v různých provedeních s vylepšenou přesností a konstrukcí, která se promítá do delší životnosti nástroje, vynikající výkonnosti a výjimečné odolnosti proti opotřebení.

13 Monolitní stopkové frézy

Vysoce výkonné stopkové frézy HARVI™ pro hrubování a dokončování jedním nástrojem HARVI přináší novou úroveň vysoce výkonného hrubování, středního dokončování, drážkování a kopírování. Řada je určena pro zajištění maximálních úběrů materiálu a dosažení vynikající jakosti povrchu. Skladem je dispozici široké množství průměrů a provedení rohových rádiusů.

Stopkové frézy KenFeed™ pro vysokorychlostní frézování. Stopkové frézy KenFeed, unikátní nástroje se šesti břity pro vysokou produktivitu jsou speciálně určené pro obrábění tvrzených ocelí až do 67 HRC při extrémních rychlostech a
posuvech. Odsazené stopky zaručují prodloužené vyložení v hlubokých kapsách a vysoké hodnoty posuvu až do 0,6 mm na zub pro nástroj o průměru 20 mm. Obrábí tvrzené materiály s 2x až 3x větším úběrem materiálu než konkurenční nástroje. Široký rozsah průměrů od 6mm pro obrábění malých a středně velkých kapes. Nová geometrie zaručuje maximální úběry materiálu a snižuje výrobní náklady.

Karbidové kopírovací frézy KCN05™ s diamantovým povlakem. Kennametal má vhodná řešení určená pro náročné frézování polymerů s uhlíkovými vlákny CFRP a neželezných komponentů. Karbidové kopírovací frézy KCN05 zajišťují vynikající životnost a lepší jakosti povrchů díky vylepšenému provedení řezné hrany. Výjimečné geometrie s nízkými řeznými silami a nižším vývinem tepla zaručují vysoce kvalitní obrobené povrchy.

GOmill™ • Řada ekonomických stopkových fréz. Frézy GOmill jsou speciálně vyvinuty pro obrábění s malým vyložením nástroje různých druhů materiálů od uhlíkových ocelí po tvrzené oceli do 48 HRC, nerezové oceli, žáruvzdorné slitiny a šedé litiny. S celkovou malou délkou a geometrií pro nízké řezné síly je tato řada určena zejména narůstající trh nástrojů určený pro použití v soustružnicko-frézovacích centrech. 3-břitá verze bez rohového sražení i 4-břitá s rohovým sražením jsou určeny pro hrubování, střední dokončování i dokončování. Použití; 3-břité kulové frézy jsou určené pro hrubování a střední dokončování.; a 2-břité kulové frézy jsou určené pro dokončování. Všechny tři geometrie je možné použít pro drážkování i boční frézování až do hloubky řezu 1 x D.

Karbidové stopkové frézy MaxiMet™ pro vysoké úběry materiálu a vynikající jakost obrobených povrchů. Vyvinuty pro významné snížení obráběcích časů při frézování hliníku! Inovativní geometrie včetně fazetky wiper pro vynikající jakost povrchů hliníkových obrobků. Nástroje MaxiMet byly vyvinuty pro hrubování a dokončování jedním nástrojem. Drážkování je efektivní do axiální hloubky 1 x D. Boční frézování je efektivní do 0,5 x D radiální do axiální hloubky 1,5 x D. 3-břité frézy mají nepravidelné rozmístění břitů pro odstranění vibrací. Efektivní v širokém rozsahu řezných rychlostí. Různá provedení rohových rádiusů a prodloužených odsazení jsou dostupná jako standard.

14 Vysoce produktivní frézování

Řada Dodeka™.  Nejlepší řešení pro náročné aplikace čelního frézování. Řady Dodeka Mini a Dodeka MAX™ jsou v současné době nejrozšířenějš ía nejvýkonnější čelní frézy na trhu. 12 skutečných řezných hran na břitovou destičku dávají nízkou cenu na břit a vysokou produktivitu. Díky prémiovým sortám Beyond™ získáte až o 30% vyšší úběry materiálu (MRR), o 25% nižší řezné síly díky skutečně lehkému řezu a až o 35% delší životnost nástroje při lehkém až těžkém obrábění.

Řada MEGA.  Náročné hrubovací frézování. Se čtyřmi skutečnými řeznými hranami na břitovou destičku MEGA jste si jisti, že dostáváte nízkou cenu za řeznou hranu a vysokou produktivitu, kterou od Kennametalu očekáváte. Pozitivní geometrie snižuje o 30% spotřebu energie a díky karbidové podložce pod břitovou destičkou nedochází k opotřebení frézovacího tělesa. Břitové destičky MEGA použijte pro všechny druhy frézování ocelí a litin.

Beyond BLAST™. Více než správný nástroj — skutečné řešení. Beyond BLAST KSSM™ 45˚ a KSRM™ využívá Technologie přesného chlazení (PCT) pro agresivní aplikaci chladicí kapaliny přímo do místa řezu. Kromě snižování teploty na řezné hraně zajišťuje i nižší tření mezi nástrojem a třískou, zlepšuje odvod třísek a snižuje smykové napětí.

Rodeka™. Nová generace kruhových břitových destiček. Kennametal představuje nové a revoluční oboustranné kruhové břitové destičky určené pro širokou řadu frézovacích operací a materiálů, díky nejmodernější technologii oboustranných břitových destiček zaručující vaši vyšší produktivitu a nižší ceny na řeznou hranu.

Mill 1™. Řada vysoce výkonných bočních fréz. Multifunkční řada fréz Mill 1 pracuje se všemi materiálů při bočním frézování, zavrtávání, drážkování, zapichování a šroubovicové interpolaci s jedním typem břitové destičky pro zlepšení produktivity a snížení nákladů na sklad a obrábění. Velmi výrazný pozitivní úhel čela, lehký řez a nízké řezné síly umožňují vyšší hodnoty posuvu a ochranu vřetene. Inovovaná konstrukce břitové destičky a frézovacího tělesa přináší lepší možnosti při zapichování.

15 Nástrojové systémy

Nástroje s upínáním HSK. Upínače ERICKSON™ HSK s čelním kontaktem a krátkým kuželem jsou vyrobeny z nejlepších materiálů a podle posledních specifikací norem DIN/ISO. Provedení tvaru A jsou většinou používány pro obráběcí centra a frézovací stroje s automatickou výměnou nástrojů.

Nástrojový systém pro rychlou výměnu nástrojů KM™. Nástrojový systém s rychlou výměnou KM je hlavním nástrojem pro dosažení výrazného zlepšení při využití stroje a nástroje. Je využíván zákazníky, kteří požadují maximální výkon stroje. Podpůrné úkony jako je výměna, seřízení a vyvážení nástrojů vytváří delší prostoje stroje. Pro malé výrobní dávky vyžadující časté přeseřizování je nástrojový systém s rychlou výměnou KM nejefektivnější metodou pro snižování nákladů a celkové zvyšování kvality obráběcího procesu díky zvyšování produktivity a zisku.

KM4X™. Nová volba pro náročné frézování. KM4X je nejnovější provedení upínacího rozhraní KM™ určené pro náročné obráběcí operace a je nejlepší volbou pro obrábění velkých a těžce obrobitelných materiálů jako jsou titanové slitiny v leteckém průmyslu. Portfólio zahrnuje rotační adaptéry a statické nástroje určené pro náročné aplikace. Nabídka dále obsahuje upínače pro vřetena a statické upínače pro soustružnické a soustružnicko-frézovací operace.

ZASÍLÁNÍ NOVINEK

Vaše osobní údaje budou spravovány v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.