12
lis
2019

 

HARVI™ I TE

Nepředstavitelně dokonalé frézy

» Univerzální použití. Pro obrábění ocelí, nerezových ocelí a žáruvzdorných slitin s výjimečnými hodnotami posuvů a s neporovnatelným úběrem materiálu (MRR).

» Vhodné pro různé operace včetně dynamického frézování a extrémních zavrtávacích operací.

» 4-břité stopkové frézy pro vysoce výkonné hrubování a dokončování jedním nástrojem.

» HARVI I TE — Maximální úběry materiálu. Maximální produktivita. Maximální výhody.

» HARVI™ I TE — Inovativní vlastní konstrukce zaměřená na maximální produktivitu.

Nejšílenější frézování drážek které jste kdy viděli? Povede se HARVI 1 TE zničit?

» Vlastní konstrukce čela — Prohnuté řezné hrany zvyšují stabilitu rohů a umožňují lehké řezy i při nejvyšších úhlech sestupu.

» Vlastní konstrukce jádra — Lepší stabilita nástroje.

» Inovativní konstrukce čela — Asymetricky rozdělené břity a proměnná šroubovice tlumí vibrace a umožňuje dosažení neporovnatelných hodnot posuvů.

» Vlastní odlehčení — s technologií AVF. Přesně vybroušené excentrické odlehčení snižuje chvění a tření. Vynikající řezné podmínky v různých materiálech.

» Vlastní konstrukce drážky — Inovativní utvařeče v drážce pro odvod třísek snižují řezné síly a podporují účinný odvod třísek.

 

Stáhněte si katalog inovace 2020 část 2

 

„HARVI I TE v testech obrábění spolehlivě překonala konkurenční čtyřbřité stopkové frézy jak při obrábění za mokra, tak za sucha v různých materiálech a aplikacích, v mnoha případech s bezprecedentní životností," říká Bernd Fiedler, manažer pro frézování stopkovými frézami. „Fréza je výjimečně dobře použitelná pro těžké hrubovací i dokončovací řezy v hlubokých kapsách, frézování drážek do plného materiálu, stejně jako při bočním a dynamickém fézování."

nženýři z Kennametalu se při návrhu HARVI I TE zaměřili na čtyři klíčové problémy, které se vyskytují ve více než 90 % všech frézovacích aplikacích: odvod třísky, průhyb nástroje, stabilita rohu a lom způsobený radiálními řeznými silami. Výsledkem je nástroj, který je dostatečně odolný a univerzální, aby zvládl většinu frézovacích aplikací.

Co se týká odvodu třísek, HARVI I TE má inovativní design břitu, který pomáhá zvlnit a lámat třísky na snadno manipulovatelné části, přičemž řada děličů třísek na břitech zvedá tyto třísky nahoru a odvádí je od obrobku. Obojí slouží k podpoře proudění chladicí kapaliny, eliminaci dalšího řezu třísky a zlepšení životnosti nástroje. Prohnuté čelo a unikátní dělení dále podporuje odvod třísek, ale má také zásluhu na vynikajících vlastnostech fréz HARVI I TE při rampování a ponorném frézování.

Průhyb nástroje je redukován díky parabolickému tvaru jádra nástroje, jakož i excentrickému profilu s fazetkou podél celé délky břitu, což výrazně snižuje tření při řezu. Tento profil také zvyšuje pevnost řezné hrany, což nástroj činí všestranně použitelným.

Proměnný úhel stoupání šroubovice spolu s nesymetrickými břity utlumí vibrace dříve, než mohou negativně ovlivnit průběh obráběcí operace.

„HARVI I TE zlepšuje stabilitu procesu, kvalitu povrchu a odvod třísek," řekl Fiedler. „A co je nejdůležitější, tyto výhody jsou zachovány dokonce i při zvýšených rychlostech posuvu a hloubkách řezu, což přináší maximální úběr kovu, jakož i životnost nástroje a produktivitu."

Klíčová slova:

ZASÍLÁNÍ NOVINEK

Vaše osobní údaje budou spravovány v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.