01
dub
2019

 

 

 

» 3 geometrie špičky

» 3 vysoce výkonné sorty

» 3 různé typy stopky

» Rozsah průměrů 6–26mm

» Až do hloubky vrtání 12 x D

» Použitelné v oceli, nerezové oceli a litině.

» Maximální výkon a životnost i ve velice nestabilních podmínkách

 

 

 Modulární systém KenTIP FS je určen pro otvory s průměry od 6 do 26 mm a v délkách od 1,5x D do 12x D. Tyto nové vrtáky lze nejen velice snadno používat, ale hlavně s nimi není obtížné dosáhnout vynikající kvality povrchu otvoru. Jejich celková tuhost je zcela srovnatelná s monolitními karbidovými vrtáky. Uplatní se v široké škále operací i materiálů.

Karbid všude kde je potřeba

Korunka KenTIP FS překrývá celou přední část vrtáku. Uložení je kompletně chráněno před třískami a kontaktem s obrobkem.

 

 

HPL Geometrie pro korozivzdorné oceli

» Utváří 2 třísky na řeznou hranu pro plynulé a nepřerušované utváření třísek.

» KCSM 15 AlTiN PVD jednovrstvý povlak

» Zabraňuje tvorbě nárůstku čímž dosahuje výjimečné kvality povrchu otvoru.

» Vysoké úběry materiálu

» Korunka s vnitřními chladícími otvory

 

 

Proč se nový systém jmenuje KenTIP FS? Na to nám odpověděl Alexander Schmitt, hlavní produktový manažer vývoje pro oblast modulárního vrtání ve společnosti Kennametal: „Písmena FS čili Full Solid vyjadřují, že se povedlo úspěšně přenést veškeré důležité vlastnosti monolitních vrtáků do nového modulárního systému.“ Základem úspěchu je pozice karbidové korunky, jež zcela kryje a chrání ocelové těleso před poškozením třískami. Modulární vrták s nulovým přechodem mezi korunkou a tělesem vypadá jako monolitní karbidový vrták. Vrtáky KenTIP FS tak však nejen vypadají, ale i skutečně vrtají. Podařilo se tak skloubit nejlepší výkonové charakteristiky monolitních vrtáků s nákladovou efektivitou modulárních systémů.

Vrtáky KenTIP FS na první pohled vypadají jako jakékoliv jiné modulární vrtáky s vnitřním chlazením a drážkami do šroubovice. Tím však zdánlivá podobnost končí. Vrtáky KenTIP FS mají unikátní nový design, který přináší takové množství výhod a nových možností, že je nelze mezi ostatní podobné modulární systémy zahrnout a vytvářejí zcela novou samostatnou kategorii modulárních vrtáků.

HPG Geometrie pro oceli

» Výborná středící a polohovací schopnost pro vrtání bez pilotního otvoru i u hlubších otvorů.

» KCP15A™ je jednovrtsvý PVD povlak AlTiN.

»Vylepšená tepelná stabilita.

» Výborné vyvážení odolnosti proti opotřebení a houževnatosti.

» Bez chlazení středem.

 

HPC Geometrie pro litiny

» 4 vodící fazetky zajistí přímost otvoru.

» Velký rohový rádius předchází vylamování řezné hrany a redukuje otřepy na výstupu při vrtání průchozích otvorů.

»KC7410 je vícevrstvý PVD povlak AlCr.

» Vynikající odolnost proti opotřebení.

» Chlazení středem.

 Drážky ve šroubovici jsou dokonale hladké a lesklé, protože po posledních obráběcích operacích následuje leštění. Tímto krokem Kennametal zajistil bezprecedentní odvod třísek, zejména od místa kontaktu korunky a tělesa, takže se radikálním způsobem snížilo riziko poškození vrtáku. Toto zásadní opatření prodloužilo podstatným způsobem životnost tělesa. Namísto dvou otvorů pro přívod chladicí kapaliny, jimiž disponují běžné modulární vrtáky, má KenTIP FS k dispozici až čtyři. Dvě vedou skrz karbidovou korunku a další dvě vedou skrz těleso nedaleko sedla pro vrtací korunku. Tato konstrukce přivádí mnohem větší množství chladicí kapaliny, která velice dobře vyplachuje z otvoru třísky, jež pak nemohou poškodit břit ani otvor. Kapalina zároveň odvádí teplo, prodlužuje životnost korunky a zaručuje vynikající povrch otvoru.

 

 

Produktivity dosáhnete MAXIMÁLNÍ výkon a životnost i ze velice nestabilních podmínek.

 

Rychlý odvod třísky

» Velké, ultra-leštěné drážky pro třísky garantují bezproblémový odvod třísek pro vyšší výkon a delší životnost.

 

 

Výkon a schopnosti vrtací korunky určuje více faktorů než samotné množství chladicích kanálů. Pro HPG geometrii pro vrtání ocelí byla vyvinuta zcela nová jakost karbidu KCP15A. Korunky pro obrábění ocelí mají díky geometrii HPG nepřekonatelné samostředicí vlastnosti a díky tomu mají otvory skvělou přímost i za vysokých posuvů. Rohy korunek jsou proti odlamování chráněny malými fazetkami. Boky korunek jsou zesílené, a proto je možné bez problémů vrtat otvor na otvor nebo otvor ústící v šikminách, jaké se nacházejí třeba v hydraulických rozbočovačích. Bez větších problémů je možné vrtat i napříč stohovanými ocelovými pláty, například při výrobě tepelných výměníků.

Kdyby se na světě vrtala pouze ocel, byla by výborná HPG geometrie zcela dostatečná. Pro potřeby leteckého, medicínského a automobilového průmyslu, kde se převážně obrábějí materiály, jako jsou korozivzdorné oceli, litiny a superslitiny, vyvinul Kennametal geometrii HPL. Hlavním úkolem bylo snížit na minimum řezné síly, a hlavně co nejlépe lámat třísku, což bývá hlavním problémem zejména při obrábění slitin určených pro letectví nebo medicínu. Pro geometrii HPL byla také vyvinuta zcela nová jakost karbidu. KCMS15 je velice otěruvzdorná jemnozrnná karbidová jakost s AlTiN povlakem. Pro kujnou a tvárnou litinu a některé uhlíkové oceli je určena nová geometrie HPC. Tato geometrie výjimečně utváří třísky a zabraňuje vznikům trhlin způsobených špatným odchodem třísek. Geometrie HPC svou konstrukcí se dvěma předními výstupy chlazení třísky spolehlivě odvádí.

 

Multi chlazení

» Vývod chlazení na špičku vrtáku a na čelní hranu pro zajištění dodávky chladiva všude tam, kde je potřeba.

 

Rychlá demontáž

» Každé těleso je dodáváno s chytrým klíčem KenTIP. Výměna korunky přímo ve stroji je snadná a šetří vedlejší časy. A to šetří peníze.

 Korunky KenTIP FS se na rozdíl od karbidových monolitních nástrojů nebrousí. Vrtací korunka se využívá až na hranici životnosti a poté se vymění za novou. Tím se obsluha vyhne nutnosti seřizování nástroje ve stroji, jak je to nutné dělat při každém použití přeostřeného nástroje, a zároveň i nejistotě vyplývající z kolísání životnosti vícekrát ostřených nástrojů. Odpadají tak nejen nepříjemná překvapení v podobě nepředvídatelného poškození korunky nebo obrobku, ale i často organizačně náročný koloběh ostření nástrojů. Nesmíte zapomenout, že korunky KenTIP FS jsou levnější než celé karbidové monolitní vrtáky.

 

Novinka pro rok 2020 - Nová geometrie Kentip FS FEG pro otvory s rovným dnem

» Vrtací korunky Kennametal FEG se špičkou 180° pro otvory s rovným dnem.

» Nyní jež KenTIP FS spolu s dalšímí geometriemi HPG, HPC, HPLtvoří kompletní portfolio korunkových vrtáků pro vrtání hlubokých otvorů.

 

Klíčová slova:

ZASÍLÁNÍ NOVINEK

Vaše osobní údaje budou spravovány v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.